Film yapımcısı

Şirketimiz kurucusu Şükrü AVŞAR’ın 1974 yılında sinema salonu işletmeciliği ile başlayan iş hayatı, 1984 yılında Avşar Film ve Sinema İşl. Tic. Ve San. Ltd. Şti.‘ni kurarak sinema filmi ithalatı ve dağıtımcılığı ile birlikte iş kollarını genişletmiş ve sağlam adımlarla büyümeye devam etmiştir.

Film ithalatı yaptığı süre boyunca gişe başarıları da yüksek olan 900’e yakın filmin ithalatını gerçekleştirmiştir. Artık ülkemizin sinema salon işletmeciliği, film ithalatı ve dağıtımı kollarında önemli firmalarla birlikte adı anılmaya
başlamıştır. Film yapımcısı olarak daha önce şahıs şirketi ile ortak birçok yerli filmin yapımlarında bulunan Şükrü AVŞAR, 1999 yılında Avşar Film’in ilk sinema filmi olan “Salkım Hanım’ın Taneleri” ile film yapımcılığını da artık kurumsal bir kimlik altında toplamıştır. Devam eden yıllarda ülkemizde ve dünyada büyük sesler getiren yapımlara imza atmıştır.

Halen; Türkiye’nin önde gelen senarist, yönetmen, oyuncu ve teknik ekipleriyle işbirliği yaparak, uluslararası kalitede projeler üretilmesini sağlamaya devam etmektedir.