Şükrü Avşar

Film yapımcısı

Şirketimiz kurucusu Şükrü AVŞAR’ın 1974 yılında sinema salonu işletmeciliği ile başlayan iş hayatı, 1984 yılında Avşar Film ve Sinema İşl. Tic. Ve San. Ltd. Şti.‘ni kurarak sinema filmi ithalatı ve dağıtımcılığı ile birlikte iş kollarını genişletmiş ve sağlam adımlarla büyümeye devam etmiştir.

Film ithalatı yaptığı süre boyunca gişe başarıları da yüksek olan 900’e yakın filmin ithalatını gerçekleştirmiştir. Artık ülkemizin sinema salon işletmeciliği, film ithalatı ve dağıtımı kollarında önemli firmalarla birlikte adı anılmaya
başlamıştır. Film yapımcısı olarak daha önce şahıs şirketi ile ortak birçok yerli filmin yapımlarında bulunan Şükrü AVŞAR, 1999 yılında Avşar Film’in ilk sinema filmi olan “Salkım Hanım’ın Taneleri” ile film yapımcılığını da artık kurumsal bir kimlik altında toplamıştır. Devam eden yıllarda ülkemizde ve dünyada büyük sesler getiren yapımlara imza atmıştır.

Halen; Türkiye’nin önde gelen senarist, yönetmen, oyuncu ve teknik ekipleriyle işbirliği yaparak, uluslararası kalitede projeler üretilmesini sağlamaya devam etmektedir.

Film Producer

The business career of our company’s founder, Şükrü AVŞAR, which began with the operation of a cinema theater in 1974, expanded in 1984 when he established Avşar Film and Cinema Operations Trade and Industry Co. Ltd., thereby diversifying into cinema film import and distribution, and continued to grow steadily.

Throughout the period of film import, he managed to import nearly 900 films with high box office successes. Now, in addition to being associated with significant companies in the fields of cinema theater operation, film import, and distribution in our country, his name has started to be mentioned. As a film producer, Şükrü AVŞAR, who had previously been involved in the production of many domestic films through a sole proprietorship, consolidated film production under a corporate identity with Avşar Film’s first cinema film, “Salkım Hanım’ın Taneleri” in 1999. In the following years, he contributed to productions that made a significant impact both in Turkey and worldwide.

Currently, by collaborating with Turkey’s leading screenwriters, directors, actors, and technical teams, he continues to ensure the production of projects of international quality.