AVŞAR FİLM, 1984 yılında kurulmuş, uzun yıllardır başarılarıyla anılan köklü bir firmadır. İlk kuruluş yıllarında sadece sinema salonu işletmeciliği yapan firma, daha sonra ki yıllarda yabancı film ithalatı, dağıtımı, sinema filmleri ve televizyon dizi filmleri yapımcılığı ile çalışma alanlarını genişleterek sektörün önde gelen şirketleri ile birlikte anılmaya başlamıştır.

İstanbul, Kozzy Avşar, Göztepe Optimum Avşar, Ata şehir Novada Avşar, Bayrampaşa Pashador Avşar sinemaları ile birlikte Ankara, Konya, Bursa, Denizli, Adana, Gaziantep, Malatya, Trabzon gibi önemli metropoller deki sinema salonlarının da işletmesini yapmaktadır. Söz konusu metropollerde, sosyo-ekonomik düzey ve kültür seviyesi yüksek olduğundan bu salonlarda gösterime giren sinema filmleri daha fazla seyirci ile buluşma imkânı kazanmaktadır. Türkiye’ deki çok salonlu sinema sistemini başlatan Avşar Film,19 Sinema 163 perde ve 20.593 koltuk sayısı ile ülkemizin önemli sinema salon zincirleri arasında yer almaktadır. İthalatını üstlendiği yabancı filmleri ve son yıllarda yapımcılığını üstlendiği sinema filmleri hem kendi, hem de Türkiye’nin önde gelen diğer sinema salonlarında gösterime girmektedir.

Uzun yıllardır yabancı film dağıtımı ile Amerika, Almanya, Fransa ve İtalya gibi birçok ülkeden birçok film getirmiş olup, söz konusu filmlerin sinemalarda yaygın olarak gösterime girmesini ve izleyicilerle buluşmasını sağlamıştır. New Line, Summit, Lakeshore, Icon, Pathe, Studiocanal veya TFI International Avşar Film’ in birlikte çalıştığı firmalardan birkaçıdır. Bu filmlerden bazıları şöyledir: Kurtlarla Dans, Notting Hill, Şeytanın Günü, Kill Bill Volume 1-2, Aşka Davet, Büyük Baskın, Beni Suçlu Bulun, Apocalypto, Yargısız İnfaz.

Şirketimiz, Ulak, Babam ve Oğlum, Kolay Para, Hemşo, ve Salkım Hanım’ ın Taneleri, Türkler Çıldırmış Olmalı, Evim Sensin, Osmanlı Cumhuriyeti, Su ve Ateş, Sevimli Tehlikeli, İkinci Şans gibi Türkiye’ de ve dünyada büyük kitlelere ulaşan sinema filmlerinin yanı sıra; Kurşun Yarası, Çemberimde Gül Oya, Kırık Kanatlar, Ihlamurlar Altında, Lale Devri, Yer Gök Aşk ve Karagül gibi yüksek izlenme oranlarına ulaşmış birçok televizyon dizisinin de yapımcılığını üstlenerek sayılı yapım şirketleri arasındaki yerini almıştır.

Kanal D, ATV, SHOW TV, Star Tv, Fox Tv ve TRT gibi Türkiye’ nin önde gelen televizyon kanallarında başarıya ulaşmış olan yapımlarımız arasından “Çemberimde Gül Oya” ve “Ihlamurlar Altında” Lale Devri, Yer Gök Aşk ve Karagül adlı diziler Dubai’ deki MBC adlı televizyon kanalı ile birlikte, bir çok Ülke Televizyon kanallarında gösterime girmiş ve bu ülkede de ülkelerde yüksek izlenme oranlarına ulaşmıştır.

Türkiye’nin önde gelen senarist, yönetmen, oyuncu ve teknik ekipleriyle işbirliği yapılarak, uluslararası kalitede projeler üretilmektedir.

Dürüstlük ve karşılıklı saygıyı ilke edinen Avşar Film, yapmış olduğu projelerle, deneyim ve bilgi birikimiyle sinema sektörünün birçok kolunda faaliyetlerine başarıyla devam etmektedir.